Kurumsal Bakım Anlaşması

Bilgisayar Bakım Anlaşması; Bir işletmede bulunan bilgisayarların ve bağlı birimlerin sürekli çalışır durumda tutulması için gereken işlemlerin yapılması anlaşmasıdır. İşletmenizin zamandan ve paradan tasarruf sağlamasını istiyorsanız, kesinlikle bilgisayar bakım anlaşması yaptırmalısınız

Bilgisayar Bakım Anlaşması Nedir?

Bakım anlaşması genel itibariyle standart bir hizmettir. Yani firmaların ihtiyaçlarına göre değişen ve tarafımızca sunulan bu uygulamanın talep edilen gün ve saatte şirketlere giderek bilgisayarların rutin bakım hizmetlerinin yapılmasını kapsar. Bu hizmetler arasında lisanssız yazılımların kaldırılması, bilgisayarda biriken tozların temizlenmesi, kullanılan programların güncellenmesi ve yedeklerin alınması gibi hizmetler başarılı bir şekilde sunulur. Haliyle bilgisayar bakım anlaşması şirketler içi son derece önemli bir hizmet olarak tanımlanabilir.

 

Bilgisayarlara Neden Bakım Yapılmalı?

Yapısı itibariyle her canlı ve cansız nesne bozulmaya ve sonunda yok olmaya mahkumdur. Günümüzde neredeyse tüm işlemlerimizi gerçekleştirdiğimiz bilgisayarlar ve diğer teknolojik aletlerde de durum aynıdır.

Düzenli olarak bakımı yapıldığında her cihaz verimli bir şekilde çalışır. Bilgisayar bakımı bu açıdan düşünüldüğünde kesinlikle bir lüks değil, ihtiyaçtır.

Zaten hepimiz biliyoruz, bilgisayar fanlarının ne kadar toz çektiğini. Aslında bulunduğumuz ortamda havada asılı bulunan ve gözle görünmeyen birçok partikül var. Bu partiküllerin birçoğu da bilgisayar parçalarına yapışarak, bilgisayarın aşırı ısınmasına neden olur.

 

Eğer periyodik aralıklarla bakım yapılmadığında, sonunda anakart da dahil olmak üzere bilgisayarın pek çok parçası yanabilir.

Bilgisayar Bakım Anlaşmasının İşletmeler Açısından Avantajları

Bilgisayar bakım anlaşması yaptırdığınızda, düzenli olarak bakım hizmeti alırsınız. Ayrıca:

Bilgisayar Bakım Anlaşmasında Hangi Durumlara Dikkat Edilmeli?

Dikkat etmeniz gereken en önemli konu ihtiyaçlardır. Yani öncelikle bilgisayar ve çevre birimleri bakımında neye ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Daha sonra:

Bilgisayar Bakım Anlaşması Ne İşe Yarar?

Öncelikle bilgi işlem departmanı bulunmayan firmaların bu açığını kapatan bilgisayar bakım anlaşması aynı zamanda personel yatırımlarını ortadan kaldırmaktadır. İşinizi profesyonelleştirmek için alacağınız bu hizmetler her zaman maliyetleri azaltmaktadır. Çünkü aylık olarak kesilen faturalarınız muhasebeye işleneceğinden her seferinde yazılımsal ya da donanımsal teknik servis hizmeti almak yerine sözleşme gereği aylık veya yıllık hizmet talep edebilirsiniz.

 

Bakım anlaşmaları bireysel hataların da önüne geçer. Haliyle tek bir kişi yerine firmayla muhatap olunduğu için yaşanabilecek aksaklıklar kısa sürede çözüme ulaştırılır. KRY Bilgi Teknolojileri olarak veri güvenliği ve gizliliği kaygılarınızı ortadan kaldıran bu süreç, güvenlik ve yedekleme tedbirlerinin başarılı bir şekilde alınmasını sağlar.

          Bakım anlaşmasıyla beraber zararlı yazılımlar ve virüslerin ortadan kaldırılması sağlanır. Çünkü sistemleriniz sözleşmede yer alan maddeye göre aylık veya yıllık kontrol edileceği için sağlıklı bir kullanım yapma şansına sahip olursunuz. Sonuç olarak bilgi işlem alt yapısıyla ilgili rutin raporlamalar ve analizler de tarafınıza ulaştırılmaya devam eder. O halde bilgisayar bakım anlaşması ne işe yarar sorusunun diğer yanıtları şu şekilde olacaktır;

 

Bakım Hizmetlerimiz Neleri Kapsıyor?

           Firmamızca sunulan bilgisayar bakım anlaşması bazı özellikleriyle dikkat çekmektedir. Bunlar;

 

Herhangi bir şirkette aktif olarak kullanılan bilgisayar ya da diğer cihazların performansı mutlaka korunmalıdır. Bu koruma süreci elbette her ay düzenli olarak yapılan periyodik bakımlarla mümkündür. Bununla beraber yıllık bilgisayar bakım anlaşması yapmak yerine aylık anlaşmalar sayesinde kurumlara pek çok avantaj sunulacaktır.

Firmaların bilgisayarında yaşanan donanımsal arızaları teknik servis sayesinde çözüme ulaştıran firmamız aynı zamanda ortaya çıkan problemlerin kaynağını da paylaşır. Yani yerinde bakım ve onarım çalışması yapmadan önce arıza tespit çalışmalarını tamamlayarak müşterilere detaylı bilgiler aktarılır. Bu yüzden problemlere odaklanarak yeni bir sorunun ortaya çıkmasını önleyen tüm aksiyonların alınacağı unutulmamalıdır.

Kurumsal bakım anlaşması, kurumsal firmaların farklı departmanlarında ortaya çıkan donanımsal ya da yazılımsal sorunların giderilmesini kapsar. Diyelim ki muhasebe departmanında bulunan bilgisayarlarda sorun çıktı. Aynı anda insan kaynakları ve finans departmanındaki bilgisayarlarda da sorun ortaya çıktı. Ya da daha önce yüklenmiş yazılımlardan bazıları güncelleme almadı, ya da çalışmadı.

Tam bir kaos ortamı değil mi? Eğer kurumsal bakım anlaşması yapmış olsaydınız, yukarıda sıraladığımız tüm sorunlarınız kısa sürede çözülmüş olacaktı.

Daha önce eminiz ki kurumsal bakım anlaşması yaptınız. Tabi ki bu işi biz de yapıyoruz. Ancak daha iyi ve beraberinde birçok avantaj sağlayacağınız şekilde…

Peki daha önce yaptırmış olsanız da, neden bakım anlaşmasına ihtiyaç duydunuz?

 

Neden Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmalısınız?

Tabi ki bakım anlaşması yaptırmanızın en önemli nedeni, işlerinizin yarım kalmaması ve sisteminizin sorunsuz çalışmaya devam etmesi…

Bilgisayar ve ağ sistemi bakımını düzenli olarak yaptırarak, olası sorunların önüne geçmiş olursunuz.

Yüzlerce bilgisayarın olduğu bir işletmede, bilgisayarlardan bazılarının bile arızalanması büyük sorunlara neden olabilir. Yani düzenli olarak bilgisayar bakımı yapılması gerekir.

Hem masaüstü, hem de laptop bakımı işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Böylece işletmelerinizde daha önemli işlere odaklanabiliyorlar.

 

Tek tek bilgisayar bakımı yaptırmak, size pahalıya mal olabilir. Ayrıca bakım yaptırmak istediğiniz firma yoğun çalışıyor olabilir ve talep ettiğiniz anda size cevap veremeyebilir.

Piyasada bu işi yapan birçok kişi olduğu için güvenilir firma bulamayabilirsiniz. En azından müsait olan firma bulamayabilirsiniz.

Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmak Size Ne Kazandıracak?

          Kesinlikle içiniz rahat olacak. Biz arka planda bakım işlemlerini yaparken, siz diğer işlerinize odaklanacaksınız. Ayrıca:

 

Yukarıdaki avantajlardan yararlanabileceksiniz.

Anlaşmaya Nasıl Başlıyoruz?

Anlaşma metninde hiçbir şeyin eksik kalmamasını sağlıyoruz. Öncelikle neye ihtiyacınız olduğunu belirliyoruz. Sarf malzemeler ve bakım için ihtiyacınız olan tüm gereçleri hazırlıyoruz.

Anlaşmanın maddelerini belirliyoruz. Sizin de okumanızı ve daha sonra onaylamanızı sağlıyoruz.

 

Anlaşmada Neler Var?

Bakım anlaşmamızda, aşağıdaki unsurlar yer alıyor:

İşletmenizde de Bakım Hizmeti Veriyoruz

Yukarıda sıraladığımız bakım sözleşmelerinin yanı sıra, aylık ya da yıllık bakım sözleşmesi yapılmasını da tercih edebilirsiniz. Böylelikle rutin olarak tüm bilgisayar donanım ya da yazılım bakımlarınız gerçekleşir ve zamandan yüksek oranda tasarruf edersiniz. Aynı zamanda boş yere servis parası da vermemiş olursunuz.

Aylık bakım sözleşmesi 1 aylık periyotlar halinde gerçekleştirilir ve 1 senelik sözleşme yaparsınız. Dilerseniz sözleşme süresini uzatabilirsiniz de…

Bakım Anlaşması Örneği

          Son olarak önemli bir konudan daha bahsetmek istiyoruz. Bilgisayar bakım anlaşması örneği eminiz ki birçok firma tarafından bilinmiyordur. Sözleşmede neler yer aldığını burada anlatarak, fikir sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Bilgisayar bakım anlaşması sözleşmesinde aşağıdaki hususlar yer alır:

          Birçok sözleşmede herhangi bir anlaşmazlıkta tarafların haklarını nasıl arayacaklarına dair hükümler de yer alır.

Yazılım Bakım Anlaşması Örneği

Standart yazılım bakım anlaşması örneği aşağıda verildi. Böylece yapacağınız sözleşmede neler yer aldığını bilecek ve hata yapmamış olacaksınız:

Bilgisayar Bakım Anlaşması Fiyatları

Bilgisayar bakım anlaşması fiyatları ile ilgili uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken web sitemizdeki iletişim sayfasından bizlere ulaşmak olacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Neden bakım anlaşması yaptırmalıyım?
Periyodik olarak bilgisayarlarınızın ve verilerinizin bakımını yaptırmak size zamandan kazandırır. Ayrıca kontrolün tamamen sizde olmasını sağlar.

Bakım anlaşması ne kadar sürelerde yapılıyor?
6 aylık ya da 1 yıllık sözleşme yaptırabilirsiniz. Aynı sürelerde dilerseniz aylık sözleşme de yaptırabilirsiniz.

Firmanızın bilgi işlem personelinden farkı nedir?
Kurumlarda aynı hizmeti veren bilişim personeli iki ya da en fazla üçtür. Dolayısıyla sağlıklı bir hizmet alabilmek için daha fazla personele ihtiyaç vardır. Ayrıca bakım sözleşmesi yaptığınızda, sözleşmede belirtilen zamanlarda kesintisiz hizmet alabilirsiniz.

Bilgisayar Bakım Anlaşması Örneği Veriyor musunuz?
Talebinize istinaden, sistem analizini gerçekleştirdikten sonra, tarafınıza sözleşme örneği gönderiyoruz.

          İhtiyacınız olan tüm bakım işlemlerini yapıyoruz. Siz yeter ki bizleri arayın ve anlaşma hakkında sorular sorun. Biz cevaplamaya hazırız.

ilgilenebileceğiniz diğer hizmetlerimiz

En İyi Hizmet İçin Birlikte Çalışıyoruz .

Çözüm Ortaklarımız

EN YENİ TEKNOLOJİLERLE

DÜNYA STANDARTLARINDA ÇÖZÜMLER