Penetrasyon Sızma Testi

Sızma Testi Neden Önemlidir?

Sızma testleri alanında uzman, bilgi güvenliği konusunda gerekli yeterliliğe sahip kişi ve kurumlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Sızma testinin amacı; testin uygulanacağı kurum veya kuruluştaki " İç ve dış network ağı, Kullanmakta oldukları fiziksel ve bulut sunucuları, bu bulut sunucularda yer alan veritabanı, yazılım ve klasörlerin güvenliliği, güvenlik duvarının yapılandırma ayarlarının kontrolü, misafir ağları, güvenlik kameraları, son kullanıcı yani kurum içinde çalışmakta olan personellerin bilgisayarları ve kullandıkları yazılımlar mail uygulamalarındaki zaafiyetlerin tespit edilmesidir. Tespit edilen bu açıklar en kısa sürede kapatılmalıdır.

 

Yeni Nesil Bilişim olarak uzman kadromuz ve gelişmiş teknoloji alt yapımız sayesinde siber güvenlik önlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.
Burada ki güvenlik çözümlerinden sadece bir kaç tanesi eklenmiştir. Detaylı bilgi ve inceleme için mutlaka bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

 

Web Uygulama Testi

Ağ ve bilişim sistemlerinizde ki internet bağlantısı bulunan tüm yapılarında gerçekleştirmiş olduğumuz sızma testidir. Dns, Web ve FTP gibi servislerin test işlemi gerçekleşmektedir. Yetkisiz hesap giriş denemeleri test edilmektedir.

Yerel Ağ (Network) Testi

Test sonucunda oluşan kritik güvenlik açıkları ve veri kaybının yanında finansal zararların oluşabileceğini ön gören senaryoları gerçekleştiren uzmanlarımız, gerekli tedbirler konusunda bilgi vermektedir.

Mobil Cihaz ve Yazılım Testleri

Mobil cihaz ve yazılım testleri hem dinamik hemde statik olarak oluşmaktadır. Test aşamasından uzmanlarımız gerekli raporlamaları hazırlar ve tedbirler konusunda sizlere bilgi vermektedir.

Sunucu Testleri

Sunucuların bu kadar yaygınlaşması ile beraber saldırganların ilk hedefinde yer almaktadır. Sunucu testlerinde güvenlik zafiyetleri ve yapılandırma eksiklikleri gibi detaylı noktalarda ki sistemsel açıklar taranmaktadır.

Dos/DDos Testleri

Dos/DDos Testlerinin amacı olası bir Dos/DDos saldırısı altında internet sisteminizin servis dışı kalma durumunu göz önünde bulundurma ve bu saldırıya karşı alınabilecek önlemlerin hazırlanması sağlanmaktadır.

Son Kullanıcı Testleri

Sistemlerin her zaman en zayıf halkası insan faktörüdür. Bu nedenle görevli olan personeli hedef alan bu test sosyal mühendisliğinde içinde yer aldığı kapsamlı bir oltalama testi ile uygulanmaktadır.

Güvenlik Duvarı

Ağınıza yönelik saldırıları cihazlarınıza ulaşmadan önce engelleyen kolay yönetilebilir bir güvenlik duvarı. Port taramaları, SYN Saldırıları ve bir çok saldırı çeşitlerini otomatik önleyin.

IPS / IDS

Her paketin içeriğini, ağa girmeden önce IDS / IPS ile kötü amaçlı içerik açısından incelenir. Olası tehditleri durdurur aynı zamanda süresel bazda tekrar saldırı gelme ihtimaline karşı süreli olarak karantinaya alır.

5651 Loglama

Sistem üzerinde kaydedilen tüm log kayıtları Tubitak Zaman Damgası ile 5651 yasasına uygun 2 yıl süreyle imzalanarak cihaz üzerinde saklanır.

Hotspot

TC Kimlik / SMS / LDAP / OTEL / yazılımlarında doğrulayarak internete giriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bu sayede Ağınızdaki kullanıcıları 5651 kapsamına uygun bir şekilde log kayıtlarını almış olursunuz.

ilgilenebileceğiniz diğer hizmetlerimiz

En İyi Hizmet İçin Birlikte Çalışıyoruz .

Çözüm Ortaklarımız

EN YENİ TEKNOLOJİLERLE

DÜNYA STANDARTLARINDA ÇÖZÜMLER